Gra "Powietrzny Patrol"

930 kB wersja 1.03.1 freeware

Pobierz plik gry "Powietrzny Patrol" 930kBWymagania:

Opis gry:

Wyobraź sobie, że jesteś pilotem odrzutowca F16 i wyruszasz na codzienny patrol.  Niespodziewanie na kontrolowanym przez Ciebie obszarze nieba, pojawiają się obiekty wroga. Bez chwili namysłu stwierdzasz, że Twój kraj został zaatakowany  i tylko Ty Możesz zapobiec inwazji. Na szczęście Twój odrzutowiec jest szybszy i zwrotniejszy niż wrogie obiekty, jest też wyposażony w lepsze rakiety, wszystko więc zależy od umiejętności  pilota. Nie możesz pozwolić, aby rakiety przeciwnika przeszły przez broniony przez Ciebie odcinek nieba.  Jeśli chociaż pięć z nich przedostanie się, Twoja misja zakończy się porażką, a Twój kraj zostanie zniszczony. Niebezpieczne są też  inne obiekty przeciwnika które będą starały się Ciebie atakować.  Za zestrzelone obiekty zaliczane są punkty, ilość punktów zależy  od rodzaju obiektu.  Po zebraniu 200 punktów Twoja misja obronna zostaje zakończona i możesz przejść do drugiego etapu, czyli zaatakować wroga na jego terytorium. Po rozbiciu obrony terytorialnej wroga i zebraniu 400 punktów, możesz przystąpić do trzeciego etapu Twojej misji (gry) .  Na wodach terytorialnych wroga znajduje się 25 okrętów wojennych, dopiero gdy zniszczysz wszystkie, wróg zostanie pokonany.  Aby doprowadzić misję do końca, trzeba stale kontrolować wskaźnik paliwa i w razie braku uzupełniać na bieżąco.  Aby tankować paliwo nie przerywając misji, trzeba korzystać z latającej bazy – cysterny. Tankowanie następuje automatycznie, wystarczy naprowadzić odrzutowiec dokładnie na przewód paliwowy w bazie.

Odsługa gry:

Aby sterować odrzutowcem najlepiej posługiwać się joystickiem, pierwszy przycisk joysticka służy do strzelania, drugi przycisk do zrzucania bomb. Jeśli nie ma joysticka do kierowania można używać klawiatury:

Dodatkowo w menu gry, są dodatkowe opcje, jak wyłączenie efektów dźwiękowych i rozpoczęcie nowej gry lub od drugiego lub trzeciego etapu.  W menu pomoc, oprócz pliku pomocy, są informacje o grze i jej autorze.

Jak wygrać:

Instalacja gry:

Gra dostarczona jest w samo-rozpakowującym archiwum, wystarczy uruchomić ten plik, a gra skopiuje się do wskazanego folderu. W okienku przeglądaj można zmienić docelowe miejsce rozpakowania gry. Po rozpakowaniu wszystkie pliki gry powinny być w jednym katalogu. Grę można uruchamiać plikiem Patrol.exe , lub utworzyć do tego pliku skrót na pulpicie lub w menu Start.

De instalacja gry polega na skasowaniu folderu z plikami gry. (Tylko po co to kasować? )

Rejestracja gry:

Gra “Powietrzny Patrol” była początkowo w wersji “ShareWare”, obecnie juz jest bezpłatna, wystarczy tylko przeprowadzić prostą aktywację na stronie autora gry SoftDarek

Proces rejestracji przeprowadza się w okienku “Rejestracja” dostępnym w menu: Pomoc / Rejestracja. Odczytać tu można numer wersji i numer ID użytkownika. Należy te numery zapisać. Na podstawie tych numerów na stronie autora gry zostanie wygenerowany specjalny kod odblokowujący, który po wprowadzeniu usunie blokadę i gra będzie w całości dostępna jako freeware.

Aby skopiować grę kliknij  TUTAJ To.gif (1635 bytes)    podgląd 1,    podgląd 2,   podgląd 3;

Po skopiowaniu na swój komputer, uruchom plik: patrol03.exe, nastąpi rozpakowanie archiwum do wskazanego katalogu. Grę uruchamia plik: Patrol.exe (lub skrót do tego pliku)

Jeśli masz swoje sugestie lub zauważyłeś jakiś błąd w programie, napisz do mnie na adres:  Podaj również informację na jakim komputerze gra była testowana: jaki procesor, ile pamięci RAM, jaka karta graficzna, czy jest joystick i karta muzyczna.  Która wersja Windows i wersja DirectX.

Ten program jest licencjonowany.   Można go rozpowszechniać bez zgody autora, jednak nie wolno nic zmieniać w plikach programu. (niedozwolona jest również de kompilacja pliku z programem i zmienianie tam czegokolwiek lub wyciąganie zasobów)    W wersji nie zarejestrowanej jest dostępny pierwszy poziom gry, aby uzyskać dostęp do dalszych poziomów, grę można zarejestrować bez żadnych opłat.

copyright  2001-2016 © SoftDarek

kreska.gif (631 bytes)

Inne moje programy w wersji Freeware:

programy można pobrać ze strony:  Gry Freeware